Wino polskie

Dom Jantoń – Pasja i doświadczenie w produkcji wina

winnica Dom Jantoń

W winnicy Dom Jantoń historia spotyka się z nowoczesnością. Tradycja łączy się z innowacją, tworząc niepowtarzalne doświadczenie smaku i aromatu, które przyciąga miłośników wina z całego kraju. Winiarnia otoczona jest dwu i pół hektarową winnicą. Jest owocem 30-letniej pasji i doświadczenia w branży winiarskiej. Historia tego miejsca sięga 2013 roku, wtedy to wykonano pierwsze nasadzenia winorośli. Początkowo winnica była jedynie hobby, produkując wina dla rodziny i przyjaciół. Jednakże z czasem, dzięki zaangażowaniu i pasji, miejsce to przekształciło się w coś znacznie większego.

Wina od Dom Jantoń

blanc-de-blancs-dom-janton

Blanc de Blancs Extra Dry

125 PLN

Solaris-słodkie-dom-jantoń

Solaris Późny Zbiór

152 PLN

BRUT-NATURE-DOM-JANTON

Musujące Brut Nature

109 PLN

seyval-blanc-DOM-JANON

Seyval Blanc/Riesling

od 59 PLN

Lokalizacja i Warunki Geograficzne

Winnica Domu Jantoń znajduje się na Wysoczyźnie Łaskiej, leżącej w południowo-wschodniej części Niziny południowo-wielkopolskiej. Dokładna lokalizacja to miejscowość Wymysłów Francuski. To położenie zapewnia bardzo dobre warunki do uprawy winorośli. Szczepy są starannie dobrane do klimatu i warunków glebowych. Co więcej, piaszczyste podłoże, lekkie i przepuszczające wodę, oraz zdolność do zatrzymywania ciepła, nadają winom wyjątkowych aromatów i finezji.

Dom Jantoń winnica
fot. winnica

Działalność i dziedzictwo Winiarni Jantoń

Dzięki ogromnej pasji i zaangażowaniu, właściciele winiarni stworzyli nie tylko miejsce produkujące wyjątkowe wina, ale także istotny punkt na mapie polskich winnic. Ich produkty można znaleźć w wybranych enotekach i restauracjach, co świadczy o ich jakości i uznaniu wśród miłośników wina. Ostatnio, zafascynowana winem, do ekipy dołączyła ich córka. Beata, angażując się w życie winnicy zdobyła bogate wykształcenie. Jej doświadczenie opiera się na licznych certyfikatach i dyplomach z zakresu enologii i zarządzania winnicą. Oprócz niej i założycieli pracują tam ludzie pełni winiarskiej pasji.

Dom Jantoń wino – różnorodność produktów i proces produkcji

W winiarni Jantoń wino jest różnorodne i wyjątkowe w swoim rodzaju. Rodzina tworzy wina białe i różowe, naturalnie słodkie z późnego zbioru, oraz wina musujące i cydry. Dlatego każdy z tych trunków jest rezultatem pasji i staranności zgromadzonych przez lata doświadczeń. Setki wizyt w winnicach na wszystkich kontynentach procentują na każdym kroku.

Proces produkcji wina odzwierciedla tradycję i zgodę z naturą. Tutaj wina wytwarza się starannie, korzystając z najbardziej szlachetnych metod. Szczególnie warto zaznaczyć, że w winnicy Jantoń wino musujące i cydry są produkowane metodą drugiej fermentacji w butelkach. Taka metoda nadaje im wyjątkową jakość i smak.

jakie wino z winnicy dom Jantoń
fot. Dom Jantoń

Niebywałe wina z Łódzkiego

Jakie wina Dom Jantoń oferuje? W oparciu o zalety terroir oraz staranne metody uprawy winorośli winnica produkuje szeroki asortyment trunków, które oddają charakter i smak regionu. W związku z tym wina białe i różowe emanują delikatnością i świeżością, zachwycając subtelnymi aromatami owoców i kwiatów. Znakomitym przykładem takiego wina jest wyjątkowy towarzysz białych ryb i mięs Seyval Blanc/Riesling. Z kolei różowym winem sygnowanym jako kompan potraw z grilla jest Cabernet Cortis. Natomiast wina naturalnie słodkie z późnego zbioru to prawdziwe arcydzieła. Słodycz przeplata się z głębokimi nutami złożonych smaków, podkreślając wyjątkowość każdego kieliszka. Dlatego warto spróbować Solaris Późny Zbiór.

Nie brakuje również trunków musujących oraz cydrów, które są wytworzone przy użyciu najbardziej szlachetnych metod drugiej fermentacji w butelkach. To produkty, które nie tylko cieszą podniebienia, ale także podkreślają wyjątkowy charakter i tradycję miejsca. Cydr klasyczny Jantoń produkowany w 100% z jabłek odmiany Idared to świetny wybór. Natomiast wino musujące, którym może szczycić się producent to prawdziwa perła Zero Dosage. Leżakowane minimum 24 miesiące na osadzie, stworzone z najlepszych winogron seyval blanc.

Najlepsza oferta win Dom Jantoń

rose-musujące-dom-jantoń

Pasja doceniona w świecie wina

Jako rodzina z wielopokoleniowym doświadczeniem, Dom Jantoń kładzie szczególny nacisk na zachowanie równowagi między tradycją a innowacją. W ten sposób dbają zarówno o dziedzictwo przeszłości, jak i nowoczesne podejście do produkcji. Dzięki temu każda butelka stanowi nie tylko wyraz szacunku dla natury i tradycji winiarskiej. To również zaproszenie do odkrywania nowych, fascynujących smaków. Wina spod ręki winiarzy zdobywają coraz większe uznanie w świecie co potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia. Gorąco polecamy zapoznanie się i skorzystanie z ich propozycji nieszablonowych trunków.

Więcej win Dom Jantoń znajdziecie w naszym sklepie z winem. Zapraszamy!

Przeczytaj też o nowej i bardzo ciekawej Winnicy Jania.

Zapisz się do Naszego NewsletteraNie przegap najnowszych wiadomości ze świata Wina