Wino polskie

Winnica Jaworowo- naturalna i ekologiczna uprawa

winnica Jaworowo

Winnica Jaworowo to wspaniałe miejsce na winairską przygodę. To ziemia ukoronowana bogactwem naturalnych skarbów, jakim jest wino. Gospodarze pielęgnują parcele z poszanowaniem tradycji, tworząc wino o niepowtarzalnym charakterze. Odzwierciedla ona bogactwo polskiej ziemi. Co więcej samo położenie winnicy to kolejny atut. Położona jest w bardzo urokliwym miejscu. Część winnicy rośnie w otoczeniu lasu modrzewiowego nad stawem pełnym ryb. To z kolei przekłada się na niezapomniane wrażenia przyrodnicze.

Wina, które tam powstają to doskonały przykład symbiozy z przyrodą. Tradycyjne metody winifikacji oraz brak sztucznych dodatków gwarantują, że każdy łyk tego trunku to powiew świeżości i autentyczności. Koniecznie spróbujcie win ze szczepu Riesling lub Chardonnay. Winogrona dojrzewają w pełnym słońcu, a trunki cieszą się dużą popularnością.

Wina Polskie – Wysoki standard, lokalny smak

Dla właścicieli winnicy ochrona środowiska i zrównoważony rozwój to nie tylko frazesy – to ich codzienność. Uprawy organiczne, brak chemii w produkcji oraz szacunek dla natury to podstawowe fundamenty działalności. Wino z Winnicy Jaworowo to nie tylko smak, to także ekologiczna świadomość. Dlatego winnica nie tylko przyciąga uwagę lokalnych smakoszy, lecz także zdobywa uznanie na arenie międzynarodowej. Pochodzące stąd trunki to połączenie tradycji z nowoczesnością, które zachwyca nie tylko polskich gości, lecz także turystów z zagranicy, szczególnie z Niemiec. W ich opinii to wysokiej jakości produkty godne konkurować z trunkami regionów typowo winiarskich.  

białe wino z winnicy Jaworowo
fot. Winnica

Jakie wina oferuje Winnica Jaworowo?

Obecnie winnica uprawia osiem szczepów na powierzchni około 3 hektarów, w tym odmiany białe takie jak Solaris, Seyval Blanc, Chardonnay, Traminer i Riesling. Natomiast odmiany czerwone to: Regent, Cabernet Cortis, Pinot Noir i Monarch. Korzystny mikroklimat tych terenów, charakteryzujący się łagodną zimą i bardzo ciepłym latem, sprzyja obfitości plonów pięknych, soczystych winogron. Wszystkie produkty powstają bez dodatku siarki. Jedynym dodatkiem są szlachetne drożdże winiarskie, natomiast sama uprawa jest oparta tylko o biopreparaty i środki na bazie naturalnych składników. Winorośl doskonale zaaklimatyzowała się w tym regionie. Dlatego wina są pełne i aromatyczne.

Przeczytaj także: Winnica Kamil Barczentewicz – Unikalna kultura winiarstwa

Przykładem tak powstałego wina czerwonego jest Monarch Jaworowo. Jest to trunek wyrazisty o złożonych charakterze. W ustach prezentuje bogactwo i intensywność aromatów z wyraźnym akcentem owoców leśnym. Owocowe nuty są uzupełnione delikatnymi akcentami przypraw. Dzięki aksamitnym taninom i eleganckiej kwasowości zapewni bogate wrażenia zakończone długim owocowym finiszem. Natomiast wśród wina białych dobrym wyborem jest Chardonnay Jaworowo. W tym winie na pierwszy plan wysuwają się wyraźne nuty kwiatowe z ciasteczkowym finiszem. Wrażenia uzupełniają nuty owoców sadu takie jak brzoskwinia i antonówka. Dzięki nim powstaje odczucie świeżości i lekkości. W smaku czuć doskonale zbalansowaną kwasowość z kremową teksturą.

najlepsze wino z winnica jaworowo
fot. Winnica

Niezapomniane doświadczenie – Wizyta w winiarni

Winnica Jaworowo to nie tylko miejsce. Właściciele chętnie goszczą i zapraszają entuzjastów do odkrycia tajemnic polskiego wina. Podążając śladami pasji i tradycji, które kształtują winnicę każdego dnia dowiecie się jak powstaje to naturalne wino. Na miejsce najlepiej wybrać się po wcześniejszym umówieniu. Wówczas macie pewność, że Winiarze będą mogli poświęcić wam wystarczająco dużo czasu i opowiedzieć o swojej działalności.

Podczas wizyty w tej Wielkopolskiej winnicy doświadczycie degustacji i chwil spędzonych w zgodzie z naturą. Dodatkowo zaczerpniecie inspiracji z pasji, która napędza codzienność gospodarzy. Odwiedzający często są tam na wakacjach, ciesząc się atmosferą i smakiem lokalnego wina. Będąc w Jaworowie odnajdziecie chwile wytchnienia od pośpiechu świata. Właściciel- Pan Arkadiusz gwarantuje mile spędzony czas w miejscu stworzonym z pasją do życia, wina i natury.

Serdecznie polecamy wizytę i degustację. Po więcej nietuzinkowych, naturalnych propozycji zapraszamy do  sklepu z polskim winem! Znajdziecie tam polskie wina nie tylko z tej winnicy.

Przeczytaj też: Winnica Siedem Wzgórz- Serce Gorzowa Wielkopolskiego

Zapisz się do Naszego NewsletteraNie przegap najnowszych wiadomości ze świata Wina